Asset Publisher Asset Publisher

„Pokaż kulturę – chroń naturę” – konkurs z języka angielskiego w Nadleśnictwie Polanów

Nadleśnictwo Polanów wspólnie z Zespołem Szkół Publicznych w Polanowie po raz kolejny zorganizowały konkurs z języka angielskiego: How Do You Spell It „Show Your Culture – Protect Nature”. Uczestnicy gościli w Leśniczówce w Rzeczycy.


– To już siódma edycja konkursu, którą organizujemy w ramach Dni Różnorodności Biologicznej - mówi Iwona Kujawska, specjalista Służby Leśnej w Nadleśnictwie Polanów. – Na finał przyjechali najlepsi, którzy wcześniej wzięli udział w eliminacjach szkolnych. Do eliminacji szkolnych przystąpiło łącznie około stu osób - w SP w Korzybiu, ZS Kępice, SP3 Miastko, ZSP Polanów.


Do finału, w którym uczestnicy musieli stoczyć bitwę na słowa, dostało się 14 osób z klas VI - VIII.


- W tym roku bitwa na słowa odbyła się pod hasłem: Pokaż kulturę - chroń naturę – mówi Dorota Wójcicka – Popowicz, nauczycielka j. angielskiego i koordynator konkursu z ZSP Polanów. – W pierwszej części jest forma pisemna, w której uczniowie muszą wypełnić kartę angielskimi, bądź polskimi tłumaczeniami słów i określeń z zakresu ochrony środowiska i ekologii. W drugiej części, do której przechodzi trójka najlepszych, trzeba wykazać się bezbłędnym literowaniem kolejnych angielskich słów. Ponadto każda ze szkół musiała w tym roku przygotować plakat tematyczny, nawiązujący do hasła konkursu.


Dla wszystkich przygotowano dyplomy oraz nagrody, które ufundowało Nadleśnictwo Polanów.

Oto wyniki:

I miejsce zajęły ex aequo: Amelia Czarnecka i Amelia Szewc

II miejsce zajął Natan Malcahn – Śliwiński

III miejsce przypadło Wiktorii Wojtaś.

Kolejne miejsca i wyróżnienia zdobyli kolejno (każdy jest na zdjęciach które zamieszczamy):

Sandra Czapiewska, Julia Kołek, Martyna Burdyl, Oliwia Pawłowska, Kornelia Gruby, Oliwia Jasińska, Michał Krzysztowski, Kornelia Malepsza, Sergiej Urlan, Maja Szewczuk.


Za plakaty ekologiczne kolejne miejsca zdobyły szkoły: I miejsce – SP Korzybie; II miejsce – ZSP Polanów; III miejsce – ZS Kępice; IV miejsce – SP 3 Miastko.

Asset Publisher Asset Publisher