Asset Publisher Asset Publisher

IX Dni Różnorodności Biologicznej w Leśnym Kompleksie Promocyjnym Lasy Środkowopomorskie – Polanów 7 – 9 czerwca 2017

Dobiegły końca warsztaty naukowe, które zorganizowaliśmy w naszym Nadleśnictwie z udziałem leśników i naukowców, a także przedstawicieli Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska. Wśród specjalistów gościliśmy m. in. ornitologów, botaników, gleboznawców. W tym roku tematem przewodnim było rozpoznawanie i inwentaryzacja flory i fauny na powierzchniach, na których jest planowana budowa obiektów małej retencji. Badaniami zostało objęte blisko 50 hektarów terenów leśnych.

Cieszymy się z tego spotkania, zwłaszcza, że wniosło ono – jak co roku – wiele nowego w dotychczasowe badania, a przy okazji mogliśmy się wymienić doświadczeniami. Część uczestników odwiedziła nas po raz kolejny, doceniając wysoki poziom naszych spotkań o charakterze naukowym, a także bogactwo naszych zasobów leśnych.

W ostatni dzień, czyli w piątek, gościły u nas przedszkolaki z Koła Przyrodniczego, które w Przedszkolu Gminnym w Polanowie prowadzi pani Anna Cysewska. Ciekawe i unikatowe okazy przyrody pokazywał dzieciom prof. Zbigniew Sobisz, botanik z Akademii Pomorskiej w Słupsku. Natomiast tajniki badań gleby wyjaśniał dr inż. Tomasz Wanic, gleboznawca z Akademii Rolniczej w Krakowie. Joanna Dominik, specjalistka z naszego Nadleśnictwa, opowiadała o tym, jak rozpoznawać drzewa po liściach albo po igłach, a także, jak dbać o przyrodę. Dzieci były zachwycone. A do tego dopisała nam pogoda, zwłaszcza w piątek.

Wszystkim uczestnikom tegorocznych warsztatów bardzo dziękujemy za udział i mamy nadzieję, że spotkamy się znowu za rok!