Asset Publisher Asset Publisher

sadziMY

#sadziMY las - dziękujemy, że byliście z nami 😃💪🌲🌳🌲

W piątek 18 września w nadleśnictwach w całej Polsce prowadziliśmy dla Was akcję, podczas której rozdawaliśmy sadzonki drzew dla mieszkańców. Do akcji Lasów Państwowych #sadziMY las dołączyli również Prezydent RP Andrzej Duda wraz z małżonką.

Akcja spotkała się z ogromnym zainteresowaniem, czego dowodem są Wasze liczne odwiedziny, także w Nadleśnictwie Polanów. Tu rozdawaliśmy m. in. sadzonki świerka, ale też daglezji i jodły.

Po sadzonki zgłosili się m. in. państwo Agata i Piotr Aleksandrowscy z synami - Ignacym i Wojtkiem. Przyjechały do nas również panie z Koła Gospodyń w Rzeczycy Wielkiej. - Drzewka posadzimy przy świetlicy wiejskiej w Rzeczycy - mówiły gospodynie bardzo zadowolone z zielonych iglastych upominków. Z dość daleka, bo z sołectwa Star Bielice pod Koszalinem, przyjechali także sołtys Krzysztof Kaźmierczak oraz mieszkaniec sołectwa Tomasz Ferek. - Drzewka zasadzimy przy nowej drodze ekspresowej, która biegnie w pobliżu domów mieszkańców sołectwa. Ruch samochodów powoduje uciążliwy hałas. Liczymy na to, że gdy już drzewka trochę urosną, odizolują nas choć trochę od tych uciążliwości - tłumaczyli mieszkańcy, którzy dziękowali Nadleśniczemu Jackowi Todysowi za sadzonki.