Asset Publisher Asset Publisher

Wybierz się z nami na Zielony Punkt Kontrolny Nad Ruczajem

W sobotę 26 września otworzyliśmy na terenie Nadleśnictwa Polanów Zielony Punkt Kontrolny Nad Ruczajem. Poniżej zamieszczamy mapę, którą można pobrać i wydrukować, by móc wyruszyć na szlak.

 

Proponujemy też do wyboru trzy rodzaje tras: dla początkujących, średniozaawansowaną i zaawansowaną (poniżej – na zdjęciu - znajdziecie szczegóły).

Zielony Punkt Kontrolny to ogólnopolska sieć tras do uprawiania orienteeringu, znany na świecie pod nazwą Permanent Orienteering Courses. Zielony Punkt Kontrolny Nad Ruczajem jest pierwszym na terenie Nadleśnictwa Polanów (dokładniej na terenie Leśnictwa Jacinki – szczegóły na mapie).

Punktem kontrolnym na trasie jest drewniany słupek umiejscowiony w charakterystycznym miejscu posiadający własny kod i perforator (nasz ZPK to 16 takich punktów).

Bieg na orientację polega na pokonaniu, w jak najkrótszym czasie, trasy wyznaczonej w terenie przez punkty kontrolne. Należy korzystać przy tym z kompasu i mapy, na której są zaznaczone wspomniane punkty. Trasa biegu między punktami kontrolnymi jest dowolna i właśnie jej wybór stanowi istotę biegu na orientację.

 

Przy okazji pragniemy podzielić się ważną informacją – za realizację Zielonego Punktu Kontrolnego Fundacja Sport i Przyroda przyznała nam certyfikat.

Asset Publisher Asset Publisher