Aktualności Aktualności

Powrót

Zanocuj w lesie. Akcja Lasów Państwowych rusza od maja.

Zanocuj w lesie. Akcja Lasów Państwowych rusza od maja.

Lasy Państwowe wyznaczą w każdym nadleśnictwie specjalne obszary leśne, gdzie miłośnicy nocowania w lesie będą mogli uprawiać swoje hobby bez obaw o naruszenie ustawy o lasach. To efekt pilotażu, który odbywał się przez ostatni rok, w tym także na terenie Nadleśnictwa Polanów.

Leśnicy postanowili, że obszarów do nocowania na dziko w lesie będzie jeszcze więcej i zostaną wprowadzone na stałe. Nowe miejsca będą do dyspozycji odwiedzających od 1 maja tego roku. Leśnicy będą dążyć do tego, aby w każdym nadleśnictwie teren, gdzie można zanocować na dziko, liczył ok. 1500 ha.

Pojawi się nowość – na wyznaczonym terenie będzie można używać kuchenek gazowych.

I kolejna ważna sprawa – w  jednym miejscu będzie mogło nocować maksymalnie dziewięć osób, przez nie dłużej niż dwie noce z rzędu. Taki pobyt nie będzie wymagał zgłoszenia. Natomiast, gdy z noclegu będzie chciało skorzystać powyżej dziewięciu osób, wówczas trzeba będzie to zgłosić mailowo na adres danego nadleśnictwa, nie później niż dwa dni robocze przed planowanym noclegiem.

Każdego, bezwzględnie, będzie obowiązywała ta sama zasada, mianowicie: „nie zostawiaj po sobie śladów” – to znaczy, że biwakujący będą musieli przywrócić miejsce biwakowania do stanu wyjściowego i oczywiście posprzątać po sobie.

Więcej o inicjatywie: Łatwiej zanocujesz na dziko w Lasach Państwowych — Lasy Państwowe


Nadleśnictwa i inne

 

Polecamy Polecamy