Lista aktualności Lista aktualności

Program „Zanocuj w lesie”

Nadleśnictwo Polanów należy do jednego z 46 Nadleśnictw, które w 2019 przystąpiłydo pilotażu obszarów przeznaczonych do uprawiania bushcraftui surwiwalu. W 2021 r. stajemy się miejscem kolejnego badania pilotażowego jakimjest dopuszczenie gotowania na kuchenkach gazowych.

 

Obszar Jezioro Kamienne

Lokalizacja widoczna jest również na mapie [https://www.bdl.lasy.gov.pl/portal/mapy ]

oraz z poziomu aplikacji mobilnej Mbdl dostępnej na androida i iPhone, z menu wybierz – mapy BDL – mapa zagospodarowania turystycznego.

Zanim udasz się na wyprawę zapoznaj się z:

1. Regulaminem korzystania z obszaru dostępnym do pobrania poniżej (Materiały do pobrania).

2. Informacjami, gdzie wyznaczone są miejsca do rozpalenia ogniska i czy te są zaopatrywane w drewno i na jakich zasadach można z niego korzystać. Jeśli nie, należy drewno przynieść ze sobą. W Nadleśnictwie Polanów miejscami wyznaczonymi do rozpalania ognisk jest Obiekt rekreacyjno – wypoczynkowy

„Winniczek” w Leśnictwie Żydowo oddz. 609m. Miejsce zaznaczone na mapce czerwoną kropką z dopiskiem (Miejsce do rozpalenia ogniska).

3. Mapą okresowego zakazu wstępu do lasu https://zakazywstepu.bdl.lasy.gov.pl/zakazy/ Przed wyjściem do lasu, sprawdź, czy obszar nie znajduje się na obszarze objętym zakazem.

4. Zasadami bezpiecznego korzystania z lasu http://www.czaswlas.pl/bezpieczenstwo-w-turystyce z informacjami, gdzie mogą być prowadzone prace gospodarcze. Na powierzchnie te obowiązuje zakaz wstępu.

5. Z czasowymi wyłączeniami/zmianami przebiegu szlaków.

6. W okresie jesiennym i zimowym z terminami polowań zbiorowych, które koła łowieckie mają obowiązek podawać do wiadomości gmin. Na obszar na którym odbywa się polowanie, obowiązuje zakaz wstępu!

7. Jeśli Twój nocleg przewiduje więcej niż 2 noce lub/i więcej niż 9 osób w jednym miejscu musisz wypełnić formularz zgłoszenia noclegów i uzyskać zgodę nadleśnictwa. Zgłoszenie następuje poprzez wypełnienie formularza (do pobrania poniżej – Materiały do pobrania) oraz przesłanie go na adres  polanow@szczecinek.lasy.gov.pl nie później niż 2 dni robocze od planowanego noclegu. Pozytywna odpowiedź mailowa z nadleśnictwa jest wyrażeniem zgody na zaplanowane noclegi.

8. Prosimy też o wypełnienie ankiety jest ona anonimowa i przeznaczona dla wszystkich osób
korzystających turystycznie i rekreacyjnie z lasów, nie tylko tych, którzy nocują w lesie
w ramach ww. Programu. link do ankiety: http://personal.ewaluacja.eu/index.php/544185?lang=pl

Kontakt do koordynatora programu w Nadleśnictwie Polanów: 79557646


Baza noclegowa RDLP w Szczecinku Baza noclegowa RDLP w Szczecinku