Aktualności Aktualności

Powrót

XII Dni Różnorodności Biologicznej LKP Lasy Środkowopomorskie Nadleśnictwo Polanów

XII Dni Różnorodności Biologicznej LKP Lasy Środkowopomorskie Nadleśnictwo Polanów

Trzy dni trwały warsztaty w terenie z udziałem naukowców, którzy przyjechali do nas w ramach corocznych Dni Różnorodności. Tym razem tematem przewodnim były użytki ekologiczne.

Celem XII Dni Różnorodności Biologicznej jest promocja Lasów Państwowych przez publikację i promocję wyników inwentaryzacji przyrodniczej przeprowadzonej na użytkach ekologicznych  na terenie Nadleśnictwa Polanów. Inwentaryzacja została przeprowadzona w dniach 19 – 21 maja. - Zaproszeni przez Nadleśnictwo naukowcy posiadają szeroką wiedzę z zakresu fitosocjologii i gleboznawstwa – wyjaśnia Nadleśniczy Jacek Todys.

Naukowcy opracują  wyniki, które w formie artykułów zostaną przekazane do Nadleśnictwa i zostaną rozpropagowane  w mediach społecznościowych oraz na stronach internetowych.

Ponadto podczas  prac terenowych nakręcono krótkie filmy edukacyjne, które będą promowane w podobny sposób, jak wspomniane artykuły.

Nadleśnictwo Polanów zamierza rozpropagować mało popularną formę ochrony przyrody, jaką są użytki ekologiczne oraz poszerzyć wiedzę społeczeństwa w tej kwestii. - Dzięki wykorzystaniu mediów społecznościowych wiedza ta trafi do szerszego grona odbiorców – dodaje Nadleśniczy Jacek Todys.

Dodatkowo Nadleśnictwo w ramach realizacji projektu ogłosi konkurs plastyczny dla rodzin pn. „Użytek ekologiczny”; prace będą inspirowane wiedzą pochodzącą z artykułów, filmów oraz zdjęć zamieszczonych w mediach społecznościowych i na stronach internetowych.


Nadleśnictwa i inne

 

Polecamy Polecamy